11. července 2015

Zase do Itálie?!

Sice jsem přispívala velice pomalu, ač jsem vše měla sepsané už během mého cestování, ale do ČR jsem se vrátila 28.5. O pár dní později jsem šla do práce a zjistila, že od 16. června mám týden volno. No, tak se tak nějak stalo, že jsem najednou měla zabookované letenky do Benátek :D Využít přeci ten Wizzair Discount Club :D A za 1200 tam a zpátky? Nekup to! Sbalila jsem si batůžek a hurá za dalším dobrodružstvím, i když teda, tohle byla spíš klasická letovisková válečka - cíl Lido di Jesolo :) Musím říct, že jsem asi blbka. Měřila jsem pečlivě batoh, ale do rozměrů malého kabinového zavazadla se mi nevešel, tak jsem si zaplatila velké. V Praze přeměřovali jen kufříky a to ještě ne všechny. Batohy vůbec, automaticky to brali jako malé zavazadlo. Takže pro příště to za malé pokládám taky.
Let byl krátký, ke konci pět minut turbulencí, kdy to s náma parádně házelo. Zase jsem si v hlavě projížděla epizody Leteckých katastrof, ale došla jsem k závěru, že čistě při turbulencích se snad nikdy nic nestalo. A najednou přistání a Venice Treviso. Za půl hodinky jel bus, který mě dovezl přímo do Lido di Jesolo. Musím říct, že zase slyšet italštinu bylo jako balzám na duši (i když tady na severu nebyla zdaleka moc potřeba) :). V Lidu jsem se klasicky ztratila, ale pak mě navigace dovedla na hlavní x km dlouhou třídu plnou obchodů, restaurací, zmrzlinářství. Lido di Jesolo je uměle vystavěný turistický resort, takže ne taková Itálie, slyšíte spíš němčinu, ruštinu, angličtinu a sem tam i češtinu. Menu samozřejmě několikajazyčné, nikdo na vás ani nezkouší mluvit italsky. Jako by jih a sever Itálie byly úplně rozdílné světy. Vypadá to tam úplně jinak. Kilometry krásné pláže s bílou vlajkou a hlavě, konečně poprvý v životě jsem zažila, že na pláži byly mušle! Ubytovala jsem se v hotelu Rosmary (strašně retro interiér, ale hrozně příjemný a milý personál) a dřív než jsem se stačila oblíknout do plavek se zatáhlo. I tak jsem se vyrazila kouknout na pláž, kde už se hnaly mraky. Stavila jsem se pro pizzu a pak se z pokoje koukala, jak si vesele prší. Pak jsem si dala ještě zmrzku a okoukla všechny obchody. 


Další den zas pod mrakem, tak jsem se vydala do akvária SeaLife, v Lidu je ještě jakési Tropicarium, ale hadi a ještěři mě fakt nelákají a taky tam byla výstava Bodies. Odpoledne se už slunko umoudřilo, báječnou zmrzlinku melounovou, pistáciovou a aftereight a tradá na pláž. Večer mi asi dvě hodiny trvalo vybrat restauraci. Buď byla moc prázdná nebo moc plná anebo do ní lákali před vchodem...nakonec jsem zaplula do La Gondola. Dala jsem si mix grilovaných ryb, vínečko a grilovanou zeleninu. Když jsem pak chtěla platit a řekla: "Il conto per favore," tak se hned začli vyptávat a odkud jsem a já se lámanou italštinou snažila odpovídat, což je hrozně potěšilo a dostala jsem panáku nějakýho likéru na účet podniku :). Pak ještě Aperol Spritz v hotelovém baru a chatování s jedním mým milým Italem :).

Pokud budete v Lidu, tak doporučuji - Questione Gusti :) Gelato artiginale! (Mátovou jsem si dávala třeba i tady v Praze na Václaváku a můj bože....to se prostě nedá srovnat....)
Ital: "Co chceš přivýzt z Itálie?" Já: "Prosciutto..ne! Olivy...ne! Lemonsodu, lemonsodu, lemonsodu!!" Ital: "Jako vážně?!" :D
To žlutý je polenta...prej se jižani seveřanům vysmívaj, že to jsou polentožrouti...:D
Další den bylo krásně, krásně, krásně! Jupí!Úžasné jídlo...ale preparovat to... :D 


Mi přinesli jen tak, sem si myslela, kdovíkolik si za to naúčtujou...a nic! 

A večer jsem trošku popila alkohol z minilahviček, poprvé skypeovala s Makarónem se zapnutým zvukem :D a měla před sebou předposlední den a výlet do Benátek. 

3 komentáře :

 1. Mohlo byt super :)

  Môj BLOG /KLIK/

  PS: Follow for follow? I always follow back !

  OdpovědětVymazat
 2. Jo Itoška je super, také se tam ráda vracím. Moc pěkné fotky a koukám, že jste si v Itálii taky pěkně italsky stravovali, jak já vám závidím, nebyla jsem tam už ani nepamatuji.

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý den, velmi povedený článek. S přítelem se chystáme poprvé do Itálie, kde chceme navštívit Grado. Chci se zeptat, máte nějaký tip na apartmány v Grado? Dost se nám Grado líbí a rádi bychom si našli i nějaký pěkný a útulný apartmán :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji mockráte za váš komentář!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...