25. července 2016

Co mě rozpaluje do běla - Deníčky emimino

Nevím proč mám potřebu se týrat. Ale čas od času zajdu emimino. Stránka, která je kapitolou sama o sobě a těhotným bych ji zakázala. Nicméně, "ráda" si čtu porodní deníčky, kde ženy popisují jejich porod. Ano, dost často jsou plné nepřeností anebo úsměvné, ale jsou to prostě vyprávění jedntlivých žen, jak to ony viděly, jak to ony vnímaly a cítily. 
Co mě totálně absolutně rozčiluje je, že se pokaždé najde někdo, kdo v komentářích hodnotí stylistickou formu, zábavnost, logickou návaznost a gramatiku. Ty jo! To musí být totální trollové! (Zároveň lituju, že mě nenapadlo dřív to taky dělat.) Nechápu, co to má za smysl. Myslím, že normální je reagovat ve smyslu - "Gratuluju k miminku" "Ještě štěstí, že i přes to všechno, jste oba dva v pořádku" a tak. A ne - "Některé části se mi špatně četly..." "V tomhle případě bych zvolila jiné slovní spojení" "Máte špatně i/y" "Závěr byl nudný a nicneříkající" "Přišlo mi to chaotické"...jako wtf, kde to jsme? Asi budu muset napsat Danovi Brownovi, že se mi Šifra mistra Leonarda strašně blbě četla, že má na mě moc jednoduchý a chaotický věty a že film je stejně lepší! 
Porod je tak strašně osobní a intimní věc...přijde mi v pořádku, když má někdo tu potřebu, o něm psát. Ale každý to vnímá jinak a ne každý je rozený spisovatel. Ještě navíc je porod ovlivněn tolika emocemi a prostě neuchopitelný. Každý má právo napsat to tak, jak to cítí, bez toho aniž by někdo hodnotil stylistiku. Vždyť to ty lidi nikdo s pistolí u hlavy nenutí číst! Pokud k tomu, že se stal zázrak jakože se narodilo dítě, nemám co říct pozitivního (nebo se nechci té ženy zastat a osočovat personál z chyb), tak neřikám nic! O tom, když někdo píše takovéhle komentáře k deníčkům o samovolných potratech, k tomu už se ani nevyjadřuju. Na emimino chodím celkem dlouho, dřív to tak nebylo, nevím, co se teď s lidmi děje. 
No nic, to jsem si jen potřebovala postěžovat na věc, co mě fakt stojí hodně sil se udržet a nereagovat. Ač si myslím, že i jako porodní asistentka bych v diskuzi s trolly neobstála. 
Co si o tom myslíte vy?Žádné komentáře :

Okomentovat

Děkuji mockráte za váš komentář!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...