27. ledna 2013

Učení o gynekologických nádorech

Och, právě se učím o zhoubných nádorech děložní sliznice a světe div se, kouření má ochranný charakter, protože redukuje množství volného estrogenu. Zajímavé. Ale jestli uvažujete o tom teď jít vykouřit krabičku cigaret, abyste se ochránily před rakovinou dělohy, tak vás asi zklamu, protože si budete koledovat o rakovinu plic. A teď co je lepší že.
Jen tak pro info, když už o tom mluvím, tenhle karcinom dělohy se objeví za rok u 30 žen ze 100 000 (v ČR), umře z nich 7. Co se týče čípku/hrdla, protože tam jsou čísla taky zajímavý - postihne 20 ze 100 000, prognóza je dobrá, ale musí se to včas zachytit. A naposled, největší lahůdka, nádor vaječníků - šance vyhrát loterii 23:100 000 a jackpot - úmrtí - 15 z nich.
Samozřejmě chrání taky hormonální antikoncepce, ale...(o HA ještě někdy jindy, na to si brousím zoubky už dlouho) protože předpokládám a vědci předpokládají taky, že s rostoucím užíváním HA roste promiskuita, tak se může lépe šířit HPV virus a zadělávat třeba na rakovinu čípku že. Taky riziko snižuje počet těhotenství (ženy, co rodily jednou mají 2x menší riziko, ženy, co pětkrát, tak dokonce 3x) a když se HA bere, tak ženy logicky netěhotněj.
Co se tím vším ale chtěla říct, choďte jednou za rok na tu preventivku ke gynekologovi, je to životně důležité

Žádné komentáře :

Okomentovat

Děkuji mockráte za váš komentář!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...